Kayıt İşlemleri

icons1)      Başvuru: Geriye dönük son bir yıl içindeki (en az son iki aya ait ) elektrik faturalarının birer kopyası  BOSPHORUS GAZ CORPORATION A.Ş.’ye gönderilir.

2)      Teklif: Göndermiş olduğunuz  faturalara ilişkin sağlamış olduğumuz indirim avantajı, sözleşme şartlarımızı içeren bir teklifle size iletilir.

3)      Sözleşme: Teklifimizin kabul edilmesi halinde , standart elektrik tedariği sözleşmemiz imza için tarafınıza ulaştırılır.

4)      Kayıt: Sözleşmenin, kayıt için gerekli olan İA02 formu , imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi ile birlikte  BOSPHORUS GAZ CORPORATION A.Ş.ye ulaşmanın ardından, en yakın kayıt döneminde devreye girmek üzere TEİAŞ sistemi üzerindeki kayıt işlemi BOSPHORUS GAZ CORPORATION A.Ş. tarafından tamamlanır.

Kayıt Dönemleri:

Dağıtım şirketinden (TEDAŞ) elektrik tedariğinizi sağlıyorsanız, BOSPHORUS GAZ CORPORATION A.Ş. müşterisi olabilmeniz her ayın 5’ine kadar gerekli evrakları bize iletmeniz gerekmektedir. Eğer özel bir enerji tedarikçisinden elektrik temin ediyorsanız, tedarikçinizi değiştirmek için her ayın 9’una kadar başvuru işlemlerini tamamlamamız gerekmektedir.

TEDAŞ’tan Elektrik Temin Eden Serbest Tüketiciler

Başvuru Tarihi Onay Tarihi Dönem Başlangıç Tarihi
Her Ayın 5’i Her Ayın 22’si Başvuru sonrası ilk ayın 1’i

Özel Enerji Şirketinden Elektrik Temin Eden Serbest Tüketiciler

Her ayın 9’u Her Ayın 22’si Başvuru sonrası ilk ayın 1’i